Kim jesteśmy


Leszek KraskowskiLeszek Kraskowski
urodzony w 1967 r., były dziennikarz śledczy m.in. „Rzeczpospolitej”, "Wprost", „Super Expressu” i „Dziennika”. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród dziennikarskich: Nagrody Głównej Wolności Słowa SDP „za publikacje w obronie demokracji i praworządności, demaskujące nadużycia władzy, korupcję, naruszanie praw obywatelskich i praw człowieka” (artykuł „Operacja Kongo”) (1999), „WATERGATE” SDP (wspólnie z Anną Marszałek) za tekst „Tajemniczy lobbysta”, opisujący kulisy komputeryzacji ZUS przez Prokom(2000) oraz GRAND PRESS 2007 w kategorii NEWS za tekst „Zabójcze lekarstwo”, ujawniający aferę corhydronu – tragiczną w skutkach zamianę leków w jeleniogórskiej Jelfie (2006). Były doradca ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka.

Z wykształcenia historyk, miłośnik SF (debiutował jako 16-latek na łamach "Fantastyki", a jego opowiadanie wydrukowała węgierska "Galaktika") i gier strategicznych.
l.kraskowski@kejapr.pl

 

Violetta Kraskowska

  Violetta Kraskowska  
ukończyła politologię na Akademii Bydgoskiej, a pierwsze szlify dziennikarskie zdobyła w bydgoskich stacjach radiowych. Przez kilka lat była reporterką i wydawcą serwisów informacyjnych, potem pracowała w dziale krajowym „Super Expressu”. W latach 2006-2007 reporterka „Wiadomości” w TVP 1. Specjalizowała się w tematach kulturalnych, zdrowotnych i społecznych. Felietonistka programu publicystycznego „Trzeci Wymiar” w TVP3. Publikowała w miesięcznikach „Elle”, „Samo Zdrowie” i „Ona - Magazyn Przedsiębiorczych Kobiet”. Cyklicznie jej wywiady z gwiazdami filmu i estrady oraz reportaże ukazują się w „Na żywo” i „Naj”.
Z zamiłowania obserwatorka show-biznesu, obieżyświat i pasjonatka sztuki w każdej postaci.
v.kraskowska@kejapr.pl